Lucky 7/ Wybory 2019

W zbliżających się wyborach parlamentarnych znane są cztery kandydatury osób, które będą reprezentowały ziemię szydłowiecką. Beata Drela (Lewica), Krzysztof Rejczak (PSL), Agnieszka Beata Górska (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Magdalena Beata Nowacka (Koalicja Obywatelska). O ile dwie pierwsze kandydatury łączy medialna anonimowość o tyle dwie ostatnie kandydatki łączy nie tylko drugie imię i Szydłowiec ale również numer na liście wyborczej swoich komitetów. Jest nim 7.

Agnieszka Beata Górska posiada już spore doświadczenie w kandydowaniu. Ubiegała się o mandat poselski w wyborach do parlamentu w roku 2001 z pozycji nr 3 na liście Ligii Polskich Rodzin (uzyskała 529 głosów), w roku 2007 z listy PiS z pozycji nr 8 (4745 gł.), w roku 2011 z listy PiS pozycja nr 7 (3296 gł.), w roku 2015 lista PiS poz. nr 9 (4548 gł. ). Obecnie będzie to już piąta próba uzyskania mandatu poselskiego.

Magdalena Beata Nowacka debiutuje w roli kandydatki do parlamentu. Do tej pory wzięła udział w zeszłorocznych wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Kandydowała z listy Koalicji Obywatelskiej także z pozycji nr 7. Nie uzyskała mandatu radnej.

W poprzednich wyborach do sejmu PiS zdobył 235 mandatów, 12 z nich uzyskały osoby startujące z pozycji nr 7, co stanowi nieco ponad 5%. Na listach PO na 138 uzyskanych mandatów z pozycji nr 7 do sejmu dostało się 3 osoby, 2%. Czyli raczej niewiele w łącznej ilości 41 okręgów wyborczych, gdzie każda z partii wystawiała swoją listę. Najbardziej znane siódemki poprzedniej kadencji to m.in. były prokurator Stanisław Piotrowicz z PiS i były prezydent Warszawy Marcin Święcicki z PO.

Siódemka w numerologii symbolizuje duchowość oraz wiedzę, intelekt, intuicję, a także tajemnicę. Wibracja tej liczby nadaje kierunek działaniom i myślom ku wewnętrznej naturze człowieka. Z Siódemką jest związana filozofia, czyli umiłowanie mądrości – uniwersalnej i powszechnej. Liczba ta sprzyja analizowaniu tajemnic ludzkiego ducha oraz istoty Boga. Tak przynajmniej twierdzi serwis Astroweb.pl. Traktując powyższy opis z przymrużeniem oka i próbując zgłębić tajemnicę ludzkich wyborów trudno się jednak nie zgodzić, że idealny kandydat na parlamentarzystę powinien posiadać wszystkie cechy przypisywane siódemce.

Cyfra siedem posiada bogatą symbolikę. Zajmuje szczególne miejsce w wielu kulturach, religiach i mitologiach. Dla przykładu: stworzenie świata trwało 7 dni, określono 7 grzechów głównych, siedem atrybutów Baranka i tyle samo atrybutów Boga, wyodrębniono także siedem klas społecznych (królowie ziemi, możnowładcy, wodzowie, bogacze, mocarze, niewolnicy i wolni). Siódemka jest mocno akcentowana w Apokalipsie św. Jana (pieczęcie, trąby, czasze, siedem świeczników, aniołów, gwiazd). Siedem zaznacza swoją obecność również w popkulturze, wystarczy wspomnieć o filmach – “Siedmiu wspaniałych”, “7 psychopatów”, “Se7en”, “Siedem lat w Tybecie”, “7 życzeń”, “07 zgłoś się”, czy “Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Siedem oznacza także ostatnią jak dotąd VII generację pokemonów zawierającą aż 7 ultra bestii.

Siódemka określa pełnię, jest symbolem całości, związkiem czasu i przestrzeni. Komu ten związek okaże przychylność? Dla kogo siódemka będzie szczęśliwym numerem, a komu przyniesie pecha? Niebawem się dowiemy, pomagając nieco losowi obecnością przy wyborczych urnach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *