Maszyna, pistolet i serek homogenizowany

“Można mieć pomysł na niebanalną i tanią promocję miasta? Można!”

Tak napisał na swoim profilu fb Sebastian Pawłowski jeden z pomysłodawców projektu “Piękniejsze Śródmieście – symbole naszego miasta w formie małej architektury” zgłoszonego do budżetu obywatelskiego. Projekt cieszył się dużym poparciem społecznym i właśnie jest realizowany w Radomiu. Wśród propozycji symboli charakteryzujących Radom znalazły się: telefon RWT CB-740, telefon RWT Bratek, telefon RWT Malwa, maszyna do szycia Łucznik KL.82, maszyna do pisania Łucznik 1301, pistolet P-64, pistolet maszynowy PM-63, pistolet Vis wz.35, piasta rowerowa Łucznika tylna, czółenka Radoskór, kozaki Sofix, maska przeciwgazowa wz.24, litrowa puszka farby Rafil, buty sportowe EMA, paczka papierosów Radomskich, serek Homogenizowany Rolmlecz Waniliowy i waga Radwag. Lista przedmiotów jest otwarta i mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje. W śródmieściu pojawiają się już pierwsze rzeźby.

A jaki symbol definiuje najlepiej Szydłowiec?

4 thoughts on “Maszyna, pistolet i serek homogenizowany

 • 16 listopada 2018 at 20:22
  Permalink

  Tak oranżada DAN. Kiedyś byla tez woda gazowana Szydłowianka. Pozatym Szydlowiec kojarzyyl sie zawsze z piadkowcem;-)

  Reply
 • 18 listopada 2018 at 11:25
  Permalink

  Zzzz….. BEZROBOCIEM, UL. PIĘKNĄ, KOPACZOWĄ, IRĄ , 3-KROTNĄ WYMIANĄ (DOBREJ!!) KOSTKI WOKÓŁ RYNKU, CENAMI MIESZKAŃ WYŻSZYMI NIŻ W ŁODZI, UKOCHANYM DOMEM, ZMIANAMI, A WŁAŚCIWIE ICH BRAKIEM, LUDŹMI KTÓRZY PRZED WYBORAMI OBIECUJĄ TO SAMO OD 20 LAT I JESZCZE ŻADNEJ Z TYCH PIĘKNYCH OBIETNIC TAK NAPRAWDĘ NIE SPEŁNILI BO PO CO?? A NA CO TO KOMU POTRZEBNE?? ELITĄ OD LAT NA TYCH SAMYCH STOŁKACH BO MŁODY AMBITNY PO SZKOLE Z WIZJĄ I CHĘCIĄ ZMIANY NA LEPSZE GÓW….NO ZROBI BO LICZY SIĘ DOŚWIADCZENIE 😀 NA NAJWAŻNIEJSZYCH STANOWISKACH, GDYŻ NIE DAJ BOŻE “MŁODY” BY JESZCZE COŚ DOBREGO PRZYPADKIEM ZROBIŁ DLA MIASTA, GMINY CZY POWIATU, A PRZECIEŻ DOŚWIADCZENI MÓWIĄ ŻE SIE NIE DA, ŻE NIE MA PIENIĘDZY, ŻE JEST KRYZYS, ŻE SĄ DŁUGI, ŻE BEZROBOCIE, ŻE NA TYM NIC SIĘ ZAROBI BO SZWAGIER TYLKO KOSTKĘ “UMI” UKŁADAĆ, A OBCY NIE ODPALI DOLI ZA WYGRANY PRZETARG… WIĘC LEPIEJ WCALE NIE ROBIĆ…TYM ŻE NA BAZARZE JUŻ NAWET RUMUNI STRAGANY ZWIJAJĄz WIĘC NIE ROZUMIEM ZDZIWIENIA ŻE BIELLA NIE UPADLA TYLKO DO RUMUNII UCIEKLA A Z NIĄ SPRZEDAWCY Z BAZARU 🙂 NO I NA KONIEC WIZYTÓWKI CZYLI KOŚCIÓŁ-ZAMEK-RATUSZ 🙂 LOL I JESZCZE PIĘKNY ZALEW Z ZAKAZEM KOMPIELI 🙂

  Reply
 • 21 listopada 2018 at 13:53
  Permalink

  https://www.facebook.com/hashtag/razemzmieniajmyszyd%C5%82owiec?__tn__=*NK*F
  Witam, młody człowiek na fb zaprasza ludzi aktywnych do działania i to jest właściwa droga. Nie wystarczy widzieć wszystkiego w czarnych barwach i czekać na nieokreślonego “rycerza na białym koniu”, który zmieni za nas naszą rzeczywistość. Można narzekać na władze i na wszystko dookoła, nie widząc zachodzących, mimo wszystko, zmian. Dostrzegają je ludzie nie stąd – sama znam takich, którzy zaglądają do Szydłowca co kilka lat ( mieszkają za granicą) i bardzo chwalą zachodzące zmiany. Może można było lepiej, szybciej, taniej, ale przecież rewitalizacja naszego miasteczka jest faktem i projekt ciągle się toczy. Te tzw. wizytówki nabrały blasku, jest fajny park, placyki zabaw (może jeszcze namiastki, ale jednak). Zalew i jego otoczenie w obecnej fazie nie wygląda dużo lepiej niż przed rokiem??? Latem ludzie się kąpali, więc nie wiem jak to jest z tym zakazem? Innym problemem jesteśmy my sami, bo przecież zaśmiecania i dewastacji obiektów nie dokonują krasnoludki !
  Krytykujmy to co na krytykę zasługuje, ale nic nie zastąpi tzw. aktywności jednostek i grup nieformalnych. Zacznijmy od budżetu obywatelskiego – gdzie są super pomysły? Ostatnio przeważały chodniki i tym podobne inwestycje. A jeśli chodzi o bezrobocie to też chyba już mit. Uwierzę jeszcze, że może dotykać kobiet. Pozdrawiam.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *