Wybory samorządowe 2018

Święto demokracji już za nami. Lokalne wyniki wyborów samorządowych chyba wszystkich nieco zaskoczyły i tylko dla nielicznych są w pełni satysfakcjonujące. Wybrańcy, którzy otrzymali kredyt zaufania od wyborców mają przed sobą 5 długich lat aby go spłacić. Czy uda im się przekuć słowa w czyny? Pożyjemy, zobaczymy. 5 lat wytężonej pracy nad spełnieniem wszystkich obietnic wydaje się dostatecznym czasem na wykazanie szczerości swych intencji. Obietnic jest tak wiele, że po ich spełnieniu Szydłowiec będzie krainą dostatku i szczęśliwości. Nie ma innej opcji. Szydłowiecki suweren nie dokonał zbyt wielu zmian, może z przyzwyczajenia, może z przekory. Nieważne. Nie można się obrażać na demokrację. I choć Winston Churchil mawiał, że najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest pięć minut rozmowy z przeciętnym głosującym, to jednocześnie twierdził, że nawet jeśli demokracja jest najgorszym systemem, to przecież nie wymyślono nic lepszego. Być może szydłowiecki suweren jest równie rozważny, co romantyczny, podobnie jak rzeczony Winston, ale z pewnością można liczyć na jego dobrą pamięć.

Oto skład “nowej” rady ze starym makijażem.

Rada Powiatu: Włodzimierz Górlicki, Karol Siebyła, Łukasz Szcześniak, Dariusz Mamla, Cezary Sierawski, Remigiusz Basiak, Anita Gołosz, Agnieszka Sobutka Klepaczewska, Alicja Figarska, Roman Woźniak, Barbara Majewska, Krzysztof Rejczak, Marek Sokołowski, Piotr Kornatowski, Zdzisław Bąk, Joanna Kowalik i Robert Górlicki.

Rada Miejska: Arkadiusz Sokołowski, Dorota Jakubczyk, Marek Cegliński, Piotr Sadza, Leszek Jakubowski, Wioleta Turek, Marek Artur Koniarczyk, Anna Majstrak, Jadwiga Kopycka, Adam Pietras, Maciej Kapturski, Marek Plewa, Paweł Bloch, Grażyna Rycerska i Paweł Surdy.

Sami znani i lubiani.

W fotelu burmistrza na drugą kadencję zasiądzie Artur Ludew.

A kto zostanie Starostą? Tutaj zapewne należy oczekiwać  wielkiej niespodzianki xD. Ciekawe jedynie będzie jej uzasadnienie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *