Wykopaliska w strefie przemysłowej


W szydłowieckiej strefie przemysłowej coś się w końcu zaczęło dziać. Nie wiadomo tylko jaki dokładnie charakter ma prowadzona tam działalność?

Pojawiają się pogłoski, że na kilku działkach w strefie przemysłowej S2 trwają intensywne prace związane ponoć z badaniami paleontologicznymi nad odnalezionym szkieletem mamuta włochatego, który mógłby zostać turystyczną wizytówką regionu. Źródła zbliżone do oficjalnych nieoficjalnie dementują tą sensacyjną informację twierdząc, że owe prace ziemne to archeologiczne wykopaliska mające potwierdzić wzmożoną aktywność człowieka neandertalskiego w Szydłowcu. Poszukiwacze skarbów nie dają wiary takim tłumaczeniom, snując podejrzliwe przypuszczenia, że prawdopodobnie odkryto tam zaginione podczas wojny szwedzkiej rodowe srebra Radziwiłłów wywiezione onegdaj z szydłowieckiego zamku, a może nawet bursztynową komnatę. Miłośnicy fantastyki naukowej mówią z kolei o rozpoczętej inwestycji Polskiej Agencji Kosmicznej, która ze względu na dogodną dla kolonizacji Marsa lokalizację zaplanowała na terenie powiatu szydłowieckiego budowę nowoczesnego kosmodromu. Militaryści zadając kłam tej futurystycznej teorii, upatrują w tych działaniach początku prac nad ultra tajnym, podziemnym kompleksem zbrojeniowym, który nie tylko zwiększy potencjał obronny kraju, ale także wyciągnie miasto z gospodarczej zapaści. Tymczasem niepoprawni optymiści oczyma wyobraźni widzą już w miejscu głębokich wykopów 50 metrowy basen olimpijski wraz z aquaparkiem zawstydzającym swymi rozmiarami wszystkie konkurencyjne obiekty nie tylko w Europie, ale i na świecie. Zgorzkniali racjonaliści jak zwykle pełni wątpliwości studzą jednak radosne nastroje twierdząc, że być może ktoś po prostu nakopał sobie odrobinę piasku do piaskownicy dla dziecka.

Która z wersji jest prawdziwa? To wymaga weryfikacji. Może ktoś kompetentny uchyli rąbka tajemnicy i wypowie się kiedyś w tej sprawie? Nie wiadomo też jakie będą z tytułu prowadzonych w strefie przemysłowej prac korzyści dla gminy Szydłowiec, a jakie straty dla środowiska? Albo odwrotnie. Rodzi się także pytanie, czy aktualna działalność w tym miejscu jest zgodna z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy nowej dzielnicy przemysłowej S2 w Szydłowcu? Póki co, nikt nic nie wie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *